ESET Smart Security Kaspersky Internet Security Avast Internet Security AVG Internet Security Avira Internet Security Suite BitDefender Internet Security Norton Internet Security Panda Internet Security Comodo Internet Security Vipre Internet Security McAfee All Access
فرق بین آپدیت آنلاین و آپدیت آفلاین

ممکن است برای شما این سوال پیش آمده باشد که فرق بین آپدیت آفلاین و آپدیت آنلاین در چیست؟!
وقتی که کامپیوتر شما به اینترنت متصل باشد و به عنوان مثال بخواهید یکی از آنتی ویروس‌ها مانند Nod32 را آپدیت کنید، وارد قسمت Update آنتی ویروس Nod32 می‌شوید و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبوری که خریداری کرده‌اید و یا اینکه از نام کاربری و رمزعبور رایگان استفاده می‌کنید، آنتی ویروستان به سرور شرکت سازنده آنتی ویروس متصل می‌شود و آخرین آپدیت‌ها (بروزرسانی‌ها) را از سرور دانلود می‌کند و دیتابیس (بانک اطلاعاتی) خود را بروزرسانی می‌کند. به این روش آپدیت آنلاین می‌گوییم.

در این روش (آپدیت آنلاین) که بهترین روش می‌باشد، آنتی ویروس شما با آخرین بروزرسانی‌ها همگام می‌شود و امنیت شما بالاتر خواهد رفت.

در روش آپدیت آفلاین، ممکن است که کامپیوتر شما به اینترنت متصل نباشد. در چنین مواقعی، شما می‌توانید فایل‌های آپدیت آنتی ویروستان را توسط کامپیوتر دیگری که به اینترنت متصل است، مانند کافی نت یا اینترنت شرکت و ... دانلود کنید و با فلش مموری یا CD و ... به کامپیوتر خودتان منتقل کنید. سپس با روش‌های مخصوص به هرکدام از آنتی ویروس‌ها، آنها را آپدیت کنید.

روش آپدیت آفلاین، مناسب افرادی است که دسترسی به اینترنت مستقیم ندارند و می‌توانند از طریق سیستم دیگری فایل‌های آپدیت را تهیه کنید. ولی برای اینکار هر بار شما باید کل فایل‌های آپدیت را از اول دانلود کنید. اما در روش آپدیت آنلاین، فقط آپدیت‌های جدید دانلود می‌شود که حجم بسیار کمی دارند.